Тема: ЗАГАЛЬНА
ХАРАКТЕРИСТИКА КЛАСУ ПЛАЗУНИ
Мета:
Навчальна: ознайомити учнів із загальною
характеристикою класу Плазуни; розкрити основні поняття, особливості будови та процесів життєдіяльності й поведінки плазунів.
Розвивальна: розвинути знання, уміння,
навички характеризувати клас Плазунів, робити узагальнення і висновки, на препаратах, макетах та схемах розпізнавати
органи та системи органів плазунів;
спостерігати за життєдіяльністю та поведінкою плазунів.
Виховна: виховувати почуття відповідальності,
спостережливість, увагу, толерантність, доброзичливість; формувати в учнів
любов, дбайливе ставлення до класу Плазунів.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Методи та прийоми: словесні (бесіда: діалоги
«вчитель-учень», «учень-учень», «учень-підручник», пояснення; розповідь; робота з підручником; контроль,оцінювання),
наочні (ілюстрування, демонстрування); практичні (усні та письмові вправи:
заповнити таблицю, схему, підписати малюнок).
Обладнання: плакати «Зовнішня будова ящірки
та її скелет», «Внутрішня будова ящірки», підручники, робочі зошити,
фото-ілюстрації, картки з завданнями.
Поняття і терміни: яйцеві оболонки, панцир,
линяння, автотомія, яйцеживородіння та ін.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів одне до одного.
Перевірка готовності учнів до уроку (наявність на партах
підручників, робочих зошитів, ручок – олівців).
II. Актуалізація опорних
знань і мотивація навчальної діяльності.
Перевірка знань з попереднього уроку:
Цифровий диктант (виконується у зошитах).
Ряд Хвостаті
Ряд Безхвості
Ряд Безногі
1.Представники цього ряду
мають короткі ноги і видовжене тіло.
2.Добре розвинені задні
кінцівки, з допомогою яких вони гарно стрибають і плавають.
3.Кінцівки взагалі відсутні
4.Плавають, як риби, за допомогою
хвоста.
5.Відсутній хвіст.
6.Належать зелені жаби.
7.Велетенська саламандра.
8.Альпійський тритон.
9.Ропуха.
10.Кільчаста черв яга.
11.Гребінчастий тритон.
12.Мають резонатори
Відповідь: Хвостаті (1,4,7,8,11), Безхвості (2,5,6,9,12), Безногі (3,10) – самоперевірка виконаного
завдання.
Презентація до уроку
Презентація до уроку
"Одноклітинні паразитичні тварини"
Відеопрезентація до уроку на тему "Паразитичні та кровосисні Членистоногі". Біологія 7 клас відповідно до технології "Перевернуте навчання".
Освітня. Продовжити вивчати будову і процеси життєдіяльності птахів; розкрити особливості їх розмноження і розвитку; ознайомити із будовою яйця, процесом інкубації.
Розвиваюча. Розвивати уміння виділяти головне у матеріалі, що вивчається, уміння спостерігати, порівнювати і робити відповідні висновки; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення.
Виховна. Виховувати бережливе ставлення до птахів, що оточують людину протягом усього життя; сприяти екологічному вихованню та природоохоронній діяльності.
Тип уроку. Закріплення нових знань.
Методи і методичні прийоми:
1. Інформаційно-рецептивний:
а) словесний: опис, бесіда, розповідь учнів, робота з картками.
б) наочний: ілюстрація, демонстрація, ТЗН.
Прийоми навчання: виклад інформації, пояснення, активізація уваги
та мислення, одержання з ілюстрацій нових знань, робота
з роздатковим матеріалом.
2. Репродуктивний.
Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація і закріплення вже набутих знань.
3. Проблемно - пошуковий: постановка проблемного питання.
Прийоми навчання: постановка взаємопов’язаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення.
4.Візуальний: складання схематичних малюнків та схем.
5.Релаксопедичний: психологічне розвантаження.
Міжпредметні зв ́язки: ботаніка, література, кіно.
Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, картки, м\м дошка.
Основні поняття та терміни: інкубатор, виводкові пташенята, нагніздні пташенята, турбота про потомство.
******************************************************
Тема: РОЗМНОЖЕННЯ І РОЗВИТОК ПТАХІВ.
Мета.Освітня. Продовжити вивчати будову і процеси життєдіяльності птахів; розкрити особливості їх розмноження і розвитку; ознайомити із будовою яйця, процесом інкубації.
Розвиваюча. Розвивати уміння виділяти головне у матеріалі, що вивчається, уміння спостерігати, порівнювати і робити відповідні висновки; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення.
Виховна. Виховувати бережливе ставлення до птахів, що оточують людину протягом усього життя; сприяти екологічному вихованню та природоохоронній діяльності.
Тип уроку. Закріплення нових знань.
Методи і методичні прийоми:
1. Інформаційно-рецептивний:
а) словесний: опис, бесіда, розповідь учнів, робота з картками.
б) наочний: ілюстрація, демонстрація, ТЗН.
Прийоми навчання: виклад інформації, пояснення, активізація уваги
та мислення, одержання з ілюстрацій нових знань, робота
з роздатковим матеріалом.
2. Репродуктивний.
Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація і закріплення вже набутих знань.
3. Проблемно - пошуковий: постановка проблемного питання.
Прийоми навчання: постановка взаємопов’язаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення.
4.Візуальний: складання схематичних малюнків та схем.
5.Релаксопедичний: психологічне розвантаження.
Міжпредметні зв ́язки: ботаніка, література, кіно.
Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, картки, м\м дошка.
Основні поняття та терміни: інкубатор, виводкові пташенята, нагніздні пташенята, турбота про потомство.
Переглянути урок повністю
******************************************************
******************************************************
Тема уроку: СПОСОБИ
РОЗМНОЖЕННЯ РОСЛИН
Мета: Почати формувати знання учнів про
розмноження та розвиток рослин; ознайомити з видами розмноження; дати поняття
про те, як передається спадкова інформація від дорослого організму до молодої
рослини; визначити значення нестатевого розмноження у природі.
Розвивати уміння порівнювати
життєві процеси рослин; уміння визначати тип розмноження; уміння логічно
мислити та робити висновки.
Виховувати бережливе ставлення до
навколишнього середовища, любов до рідного краю.
Тип
уроку: комбінований
Місце
уроку в навчальній темі: перший у темі.
Методи
і методичні прийоми:
1. Інформаційно- рецептивний:
а) словесний: розповідь, пояснення,
опис, бесіда, робота з підручником.
б) наочний: ілюстрація,
демонстрація, ТЗН.
2. Репродуктивний.
3. Візуальний: складання схем.
5. Сугестивний: застосування різних
видів мистецтва – вірші, музика.
6. Релаксопедичний:
фізкультхвилинка.
Міжпредметні
зв ́язки: квітникарство, природознавство.
Терміни і поняття: статеве, нестатеве і вегетативне розмноження; спора.
Матеріали
та обладнання: схеми, малюнки, таблиці, комп’ютер.
Основні поняття та терміни:
розмноження, розвиток, нестатеве розмноження, статеве розмноження, вегетативне
розмноження, диплоїдний набір хромосом, гаплоїдний набір хромосом, гамети.
Немає коментарів:
Дописати коментар